Média a rozhovory

Připravili jsme pro Vás seznam recenzí a rozhovorů, které se týkají tvorby hudebního skladatele Miroslava Vobořila.

Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje

Třetí místo v soutěži Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje obsadil Miroslav Vobořil z Hořic, který v roce 1998 odešel z finančního úřadu, vybudoval nahrávací studio a začal se věnovat skládání vlastní hudby. Více informací v médiích:

Benefiční koncerty pomohou nemocné Vanesce (2017, článek)

Jičínsko – V závěru uplynulého roku bylo uspořádáno pět benefičních Chrámových vánočních koncertů, jejichž mediálním partnerem byl také Jičínský deník. Na dobrovolném vstupném pro malou Vanesku se vybralo celkem 45.362,- Kč. Tato částka bude předána během měsíce ledna starostovi města Chlumce nad Cidlinou M. Uchytilovi a zaprotokolována...

Zobrazit článek

Rozhovor pro internetovou televizi Cesty k sobě (2015, interview)

Hudební skladatel Miroslav Vobořil poskytl rozhovor pro internetovou televizi Cesty k sobě. Celý rozhovor si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkazu.

Zobrazit rozhovor

Nejhezčí dárek je nezištně pomoci druhým (2015, článek)

Jičínsko – Hudebník Miroslav Vobořil uspořádal šest benefičních Chrámových vánočních koncertů, při kterých se podařilo na dobrovolném vstupném vybrat 45 039 korun. Suma bude předána začátkem ledna starostovi Chlumce nad Cidlinou Miroslavu Uchytilovi. Finanční prostředky pomohou při nákupu obvazového materiálu a dalších zdravotních prostředků pro malou Vanesku, která trpí nemocí motýlích křídel...

Zobrazit článek

Koncerty pomůžou nemocné Vanesce, vydělaly přes 45 tisíc (2015, článek)

Hradecko /ROZHOVOR/ - Mlázovice, Chlumec nad Cidlinou, Sobčice, Borovnice, Hořice a Nový Bydžov. Šestice měst, kde se v prosinci odehrály benefiční Chrámové vánoční koncerty. Vybrané peníze ze vstupu pomůžou nemocné dvouleté Vanesce z Chlumce, která trpí vzácnou nemocí motýlích křídel. Miroslav Vobořil – hudební skladatel filmové a scénické hudby, tyto koncerty nepořádal zdaleka poprvé...

Zobrazit článek

Chrámové vánoční koncerty (2014, tisková zpráva)

Děkujeme všem, kdo přispěl finančním příspěvkem nemocné Vanesce formou dobrovolného vstupného na šesti Chrámových vánočních koncertech, které se konaly v prosinci roku 2014.

Betlémská odysea - unikátní video mapping (2014, článek)

Betlémská kaple ožije příběhy mistra Jana Husa O unikátní video mapping se postarala Zdeňka Čechová, která patří mezi průkopníky počítačového a multimediálního umění u nás. Na Karlově univerzitě vystudovala matematiku i výtvarné umění. Na projektu BETLÉMSKÁ ODYSEA pracovala Zdeňka Čechová tři roky. Připravila ho od scénáře, výběru hudby, choreografie jednotlivých scén až po finální digitální kompozice. Do závěrečné fáze se zapojili pod jejím vedením i studenti...

Zobrazit článek

Hudební skladatel z Ostroměře se podílel na projektu Betlémská odysea (2013, článek)

V projektu Betlémská odysea byly k vidění technicky náročné počítačové speciální efekty, oživené historické fresky, které byly umocněny nádhernou hudbou oratoria hudebního skladatele Miroslava Vobořila z Ostroměře, který je znám svými kompozicemi pro řadu multimediálních projektů a filmové-scénické hudby...

Zobrazit článek

Na pražském Betlémském náměstí proběhla multimediální show (2013, článek)

Lucie Klímová se ve své reportáži pro Českou televizi zaměřila na multimediální show Betlémská odysea. Při projektu byl použit tzv. videomapping, kdy došlo k projekci show na fasádu pražské Betlémské kaple.

Zobrazit článek

Na pražskou Betlémskou kapli se budou promítat dějiny husitství (2013, článek)

Článek na portálu Praha.idnes.cz, který se věnuje projektu Betlémská odyssea, jehož autorkou je výtvarnice, režisérka a choreografka Zdeňka Čechová.

Zobrazit článek

Hudba se dnes dá kvalitně nahrát i doma (2013, článek)

V únoru 2013 vyšel článek Ivana Truhličky v týdeníku 5+2 dny, který se zaměřil na aktuální trendy týkající se nahrávání hudby. Článek vyšel ve spolupráci s hudebním skladatelem a aranžérem Miroslavem Vobořilem.

Zobrazit článek (formát PDF)

Multimediální projekt Na křídlech fantazie (2010, recenze)

Recenze multimediálního projektu Na křídlech fantazie, která byla publikována na online portálu Neviditelný pes pod názvem "UMĚNÍ: Premiéra jedinečného multimediálního díla" dne 22.května 2010.

Zobrazit recenzi

Multimediální projekt "Ohňové oratorium" (2001)

Redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Dagmar Voňková hovoří o tomto projektu s hudebním skladatele Miroslavem Vobořilem, režisérem projektu Oldřichem Skalickým, ředitelkou Hankova domu ve Dvoře Králové n/l. Zuzanou Čermákovou, se scénaristou a protagonisty mluveného slova Emanuelem Matysem a MUDr. Františkem Jansou. Projekt byl realizován u příležitosti vstupu do nového Milénia ve Dvoře Králové n/L.

Ke stažení: Záznam rozhovoru (23.7 MB, mp3, 12min 20s)

Český rozhlas Hradec Králové (1997)

Redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové Marta Růžičková hovoří s hudebním skladatelem Miroslavem Vobořilem a MUDr. Františkem Jansou o hudbě a kompozicích Miroslava Vobořila.

Ke stažení: Záznam rozhovoru (35.9 MB, mp3, 18min 41s)