Realizované projekty

Miroslav Vobořil, hudební skladatel filmové a scénické hudby, se narodil roku 1966 v Trutnově.

Následující část je věnována profesnímu životopisu hudebního skladatele Miroslava Vobořila, který se podílel na mnoha významných hudebních projektech v České republice i v zahraničí.

Rok 2022

MY BRIDGERTON SCORE

Původní filmová hudba pro soutěž #MyBridgertonScore, která je ke shlédnutí portálu YouTube.com.

PAMBARA

Dokončovací práce na filmové hudbě pro film "PAMBARA" režiséra Matto Barfusse (SRN).

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Hudba včetně aranží k písním do divadelní hry podle románu Julese Verna v původní dramatizaci Pavla Kohouta z roku 1961 "CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ" pro divadelní spolek Jirásek Nový Bydžov.

NEBE NA ZEMI

Aranže písní Jaroslava Ježka do divadelní hry Voskovce-Wericha "NEBE NA ZEMI". Premiéra se uskutečnila 23.1.2020.

Rok 2021

TEVYX

Komponování hudby pro video trailer TEVYX Alexe Adamse, který je možné shlédnout na portálu YouTube.com.

OPERNÍ PÍSNĚ

Komponování písní pro operní pěvkyni Pavlínu Senič a tenora Pavla Hrušku.

#MYSTARGIRLSCORE

Původní filmová hudba pro soutěž #MyStargirlScore podle DC, CW a Spitfire Audio, která je ke shlédnutí na portálu YouTube.com.

Rok 2020

KRÁLOVÉDVORSKÁ ODYSEA

Videomapping: KRÁLOVÉDVORSKÁ ODYSEA. Projekce proběhla na Královédvorskou radnici na Náměstí T.G.Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem dne 19. září 2020 od 21:00 hod.

Zobrazit plakát KRÁLOVÉDVORSKÁ ODYSEA ve formátu JPG.

HYMNA HASIČŮ

Byla napsána "Hymna hasičů" pro všechny profesionální a dobrovolné hasiče naší České republiky. Zadavatelem bylo Generální ředitelství hasičského záchranného sboru. Hymnu otextoval Petr Novotný. Byla zpracována nejen písňová forma hymny, ale i forma instrumentální.

CESTA BEZ NÁVRATU, 14.12.1942 Hořice

Realizace videa s kompilací fotografií a doprovodem mé hudby, jakožto vzpomínka nejen na hořické oběti holocaustu ve výroční den jejich nástupu do transportu dne 14.12.1942, ale i na mnoho dalších, kteří odešli cestou bez návratu...

Zobrazit video na portálu YouTube.

MALEIKA VYPRÁVÍ

Hudba pro dokumentární film o zvířátkách africké savany pod zatím pracovním názvem "Maleika vypráví - třetí díl" německého režiséra a producenta Matto Barfusse.

Na portálu YouTube je možné si zobrazit trailer "Maleika vypráví - třetí díl".

Filmy režiséra Matto Barfusse mají velký cit pro obraz, střih scén a vyprávění příběhu. Můžete se sami přesvědčit ve filmových ukázkách (trailerech) na odkazu Maleika.eu.

ALBEŘICKÉ LEDY

Práce na hudbě k filmovému dokumentu Albeřické ledy pro Speleo Albeřice a KRNAP.

ALBEŘICKÉ MRAMORY

Hudební skladatel Miroslav Vobořil realizoval hudbu pro filmový dokument "Albeřické mramory".

Rok 2019

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ

Hudba včetně aranží k písním do divadelní hry podle románu Julese Verna v původní dramatizaci Pavla Kohouta z roku 1961 "CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ" pro divadelní spolek Jirásek Nový Bydžov. Premiéra se uskutečnila 8.11.2019 v Jiráskově divadle v Novým Bydžově. Zobrazit plakát Cesta kolem světa za 80 dní ve formátu JPG.

Videomapping s projekcí

Ve čtvrtek 14.11.2019 se uskutečnil na hořickém náměstí videomapping "HOŘICKÁ ODYSEA" režisérky Zdeňky Čechové s hudbou Miroslava Vobořila k příležitosti 30. výročí "Sametové revoluce". Projekce bude probíhat na hořickou radnici.

DIVADELNÍ HRA SVĚTÁCI

Aranže písní včetně nahrávek do divadelní hry "Světáci" pro DS Kolár z Police nad Metují. Premiéra se uskutečnila 15.11.2019 v Kollárově divadle v Polici nad Metují. Zobrazit plakát Světáci ve formátu JPG.

KONCERT HRADEC KRÁLOVÉ

Miroslav Vobořil byl osloven k provedení svých dvou skladeb Doteky svobody part I. a part II. za doprovodu Komorního souboru Univerzity Hradec Králové. Pěvecké party skladeb "Doteky svobody" zazpívala mezzosopranistka Dagmar Pecková. Koncert se uskutečnil 16.11.2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové u příležitosti výročí Sametové revoluce. Celý koncert, kde spoluúčinkovali Dagmar Pecková, Jiří Dědeček, Luboš Pospíšil a mnoho dalších, byl přenášen Českou televizí na sociální sítě. Zobrazit plakát Cesta ke svobodě ve formátu PDF.

Vadim Petrov

Zahájení kooperace s vynikajícím hudebním skladatelem filmové, scénické a vážné hudby, profesorem Vadimem Petrovem, který je mým velkým rádcem v oblasti scénické a filmové hudby, orchestraci.

Spolupráce s Vadimem Petrovem

26. Svatohubertské slavnosti, Kuks

Kompozice nové skladby pro světelnou a laserovou show (26. ročník byl bez ohňostroje) "Souhvězdí Orionu" v rámci 26. Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz. Tématem mluveného slova byla Spravedlnost a Lstivost. Slavnosti se uskutečnily 5.10.2019 v areálu Hospitálu Kuks.

Rok 2018

Videomapping "PRAGUE APOTHEOSIS"

Multimediální autorský projekt režisérky Zdeňky Čechové s hudbou Miroslava Vobořila u příležitosti významných výročí naší státnosti. Akce se uskutečnila 6.10.2018 od 20 do 21 hodiny na Malostranském náměstí v Praze.

25. Svatohubertské slavnosti, Kuks

Hudební kompozice "PRO PAMĚŤ NÁRODA – FOR THE MEMORY OF THE NATION" do audiovizuelní show v rámci 25.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz. Slavnosti se uskutečnily 6.10.2018 v areálu Hospitálu Kuks od 19:30. Mluvené slovo v rámci Ctností a Neřestí bylo na téma Cudnost a Smilstvo.

Přejít na hudební ukázky.

Aranže k muzikálu "TŘI MUŠKETÝŘI"

Hudební skladatel Miroslav Vobořil dokončil nové aranže k muzikálu "TŘI MUŠKETÝŘI" na nádhernou hudbu s poetickými texty autora Vítězslava Nezvala. Aranže byly zpracovány pro divadelní spolek "Šembera" z Vysokého Mýta. Předpremiéra se konala 2.11.2018 od 19:30. Dva dny poté 4.11.2018 premiéra opět od 19:30 v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Režie: Josef Víšo.

Živnostník roku 2018

Hudební skladatel Miroslav Vobořil obsadil třetí místo v soutěži Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Královéhradeckého kraje. Ocenění obdržel za nahrávací studio a kompozici hudby. Více informací o této soutěži naleznete v sekci Média a rozhovory.

Hymna pro Borovnice

V průběhu roku 2018 byla dokončena melodická hymna pro obci Borovnice v České republice.

Rok 2017

Vánoční chrámové koncerty 2017

V roce 2017 byly opět uspořádány Vánoční chrámové koncerty, jejichž výtěžek byl věnován speciální třídě SLUNÍČKO při MŠ Husova Hořice, která se věnuje dětem s kombinovanými vadami. Finanční prostředky budou použity cíleně pro vybavení multisenzorické místnosti rehabilitační, poznávací a interakční pomůckou SNOEZELEN.

V programu zazněly skladby P.Hapky ,K.Svobody, P.Ulrycha, E.Morriconeo, R.Hardinena, R.Kerryho, K.M.Schönberga, Ch.Aznavura, L.Cohena, dále vánoční koledy aj. v aranžích a produkci Miroslava Vobořila. Na koncertech vystoupila v roce 2017 celá kapela Servis-Vokap.

Mediálním partnerem koncertů byl Jičínský deník.

Na čtyřech benefičních "Chrámových vánočních koncertech" se na dobrovolném vstupném pro speciální třídu SLUNÍČKO vybralo celkem 48.203,- Kč. Částka byla předána 5.1.2018.

 • Tisková zpráva: tiskovou zprávu
 • Koncert v kostele "Sv.Petra a Pavla" v Konecchlumí 10.12.2017. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Nejsvětější Trojice" v Mlázovicích 17.12.2017. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Sv.Prokopa" v Sobčicích 23.12.2017. Zobrazit video z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Narození Panny Marie" v Hořicích 27.12.2017. Zobrazit video z koncertu (Facebook).

Hudební projekt "TISÍCILETÍ NEBE A PEKLA – THE MILLENIUM OF HEAVEN AND HELL"

Hudební projekt "TISÍCILETÍ NEBE A PEKLA – THE MILLENIUM OF HEAVEN AND HELL" pro audiovizuelní show v rámci 24.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

Přejít na hudební ukázky.

Video: Kuks 2017 audiovisual project The Millenium of Heaven and Hell / music: Miroslav Voboril - Youtube.com

VÁNOČNÍ ODYSEA - VIDEO MAPPING

9. prosinec 2017 se uskutečnila další projekce VÁNOČNÍ ODYSEY - VIDEO MAPPING režisérky Zdeňky Čechové s hudbou Miroslava Vobořila na kapli sv. Václava v Praze 9 na Proseku.

Hudba pro festival TOURFILM Karlovy Vary

Miroslav Vobořil napsal hudbu k hlavní upoutávce mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou TOURFILM Karlovy Vary 2017. Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s cestovatelskou tematikou na světě.

"ČÁSTEČNÉ ZATMĚNÍ MĚSÍCE - PARTIAL LUNAR ECLIPSE"

Realizace nové cca 20 min. skladby "ČÁSTEČNÉ ZATMĚNÍ MĚSÍCE - PARTIAL LUNAR ECLIPSE", která byla napsána pro komorní orchestr a syntetizéry.

Rok 2016

Chrámové vánoční koncerty 2016

I v roce 2016 byla uspořádána série Chrámových vánočních koncertů, kde byl vybírán dobrovolný příspěvek na pomoci Vanesce, která trpí nemocí motýlích křídel. Akce se opět velmi vydařila. Děkujeme všem, kdo přispěl finančním příspěvkem nemocné Vanesce formou dobrovolného vstupného na našich koncertech a zároveň i organizátorům jednotlivých koncertů.

V rámci všech koncertů byla vybrána celková částka 45.362,- Kč.

 • Tisková zpráva: tiskovou zprávu
 • Z tisku: Jičínský deník (článek o proběhlých chrámových koncertech).
 • Nemoc motýlích křídel: další informace o této nemoci naleznete zde.
 • Koncert v kostele "Sv.Petra a Pavla" v Konecchlumí. Producentem byla obec Konecchlumí. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Nejsvětější Trojice" v Mlázovicích. Producentem byla obec Mlázovice. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Sv. Voršily" v Chlumci nad Cidlinou. Producentem bylo město Chlumec nad Cidlinou. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Sv. Prokopa" v Sobčicích. Producentem byla obec Sobčice. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).
 • Koncert v kostele "Narození Panny Marie" v Hořicích. Zobrazit fotografie z koncertu (Facebook).

Hudební projekt "PROROCTVÍ - PROPHECY"

Hudební projekt "PROROCTVÍ - PROPHECY" pro audiovizuelní show v rámci 23.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

Přejít na hudební ukázky.

Video (včetně mluveného slova a ohňostroje): KUKS audiovisual project Propheci - Proroctví 2016 music: Miroslav Voboril - Youtube.com

Video - Svatohubertské slavnosti: video s ohňostrojem

Přejít do fotogalerie.

Videomaping na kostel sv.Václava v Praze

3.12.20116 proběhl na kostel sv.Václava v Praze (Proseku) videomaping s autorskou hudbou Miroslava Vobořila. Po videomapingu se uskutečnil autorský koncert Miroslava Vobořila.

Klip Davida Mattioliho

V únoru 2016 byl zveřejněn nový klip Davida Mattioliho k písni Mít k sobě blíž.

Píseň, kterou napsal Miroslav Vobořil pro Davida Mattioliho s textem Radky Makovičkové, byla natočena v roce 2015 ve studiu Miroslava Vobořila v Hořicích. Ve sboru zpívají Adéla Chudobová, Lucie Krylová, Eliška Sedláčková, Denisa a Kateřina Vobořilovy. Basovou kytaru nahrál František Vích (kolega z kapely Miroslava Vobořila), akustickou kytaru Karel Křížek, flétnu Lukáš Černý a klávesy Miroslav Vobořil. Nahrávku pomáhal míchat Jan Marel, postprodukčně Jarek Šimek. Hlavními protagonisty zpěvu jsou Davide Mattioli a jeho dcerka Valentina.

Komentář od Davida Mattioliho, zdroj Facebook profil Davida Mattioliho: "MILACKOVEEEE MOJE JA A VALENTINA ..POPRVE ZPIVAM CESKY A DOUFAM ZE SE VAM BUDE LIBIT UZANSAAAA MELODIA MIROSLAV VOBORIL A UZASNY TEXT NASE LASKAAAAAAA RADUSKAAAAAAAA ...I SOGNI CONTINUANO ED ECCO QUI ..CANTO IN CECO CON MIA FIGLIA VALENTINA."

Klip je možné shlédnout na portálu YouTube.

Nový song pro Jaroslava F. Breského

V roce 2016 byl dokončen nový song, který Miroslav Vobořil zkomponoval pro Jaroslava F. Breského, text napsal Peter Freestone (Freddie Mercury/Queen) a J.F.Breský. Producenty tohoto songu jsou Miroslav Vobořil společně s Peterem Freestonem.

Fotografie z nahrávání nalezente ve Fotogalerii.

Autorská hudba "Odyssea" pro pyroshow v obci Kunčí

Pro obec Kunčí (městské části Slatiňan) byl nahrán ve studiu komentář s mluveným slovem včetně hudebního podkladu a vlastní autorské hudby ("Odyssea") pro pyroshow. Komentář namluvil Mudr.František Jansa. Premiéra projektu se uskutečnila 15.5.2016 u příležitosti "Srazu rodáků" v obci Kunčí.

Spolupráce na projektu "Přežít oheň"

Hudba Miroslava Vobořila byla použita pro projekt Ministerstva vnitra České republiky na DVD: "Přežít oheň" v produkci a režii Dany Vaňurové.

Hymna pro hořický fotbalový oddíl

Na začátku roku 2016 dokončil Miroslav Vobořil znělku pro fotbalový oddíl TJ Jiskra Hořice.

Znělku v délce cca 20s si můžete poslechnout v sekci Hudební ukázky.

Rok 2015

Chrámové vánoční koncerty 2015

Stejně jako v minulém, tak i v roce 2015 byla uspořádána série Chrámových vánočních koncertů, kde byl vybírán dobrovolný příspěvek na pomoci Vanesce, která trpí nemocí motýlích křídel. Akce měla jako tradičně velký úspěch. Děkujeme všem návštěvníkům i organizátorům jednotlivých koncertů.

V rámci všech koncertů byla vybrána celková částka 54.003,- Kč.

Česká mše vánoční 6.12.2015

Dne 6.12.2015 se uskutečnila Česká mše vánoční v podání spolku Ratibor-Vesna a Hořického komorního orchestru. Akce se konala v sále hořické radnice.

Opereta "Mamzelle Nitouche"

Slavná opereta Mamzelle Nitouche, která vznikla v roce 1883 jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Premiéra v Jiráskově divadle v Novém Bydžově se uskutečnila 13.11.2015. Divadelní orchestr řídil Miroslav Vobořil.

Hudební projekt Miroslava Vobořila "ANDĚLÉ A DÉMONI - ANGES AND DEMONS" na téma ctností a neřestí "STATEČNOST A LSTIVOST"

Hudební projekt "ANDĚLÉ A DÉMONI - ANGES AND DEMONS" pro audiovizuelní show v rámci 22.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

Hudební projekt Miroslava Vobořila "BETLÉMSKÁ ODYSEA"

Unikátní multimediální autorský projekt u příležitosti 600.výročí upálení Mistra Jana Husa BETLÉMSKÁ ODYSEA. Premiéra se uskutečnila 4.7. 2015. Audiovizuální projekce na Betlémskou kapli v Praze. Repríza proběhla i na podzim 2015.

Unique multimedia authors project on the occasion of the 600th anniversary of burning of Magister Johannes Huss video mapping BETHLEHEM ODYSSEA. Audiovisual projection on the Bethlehem Chaple in Prague.

Hudba k filmu "Strážci bezejmenných" - "Guardians of the Nameless"

Film Strážci bezejmenných se představil na festivalu The Monthly Film Festival (TMFF).

Miroslav Vobořil komponoval hudbu k dokumentárnímu filmu "Strážci bezejmenných" - "Guardians of the Nameless" produkční společnosti Gready Films. Více informací o filmu se můžete dozvědět i na Facebook profilu Strážci bezejmenných. Premiéra filmu se uskutečnila v únoru 2015.

Trailer: Trailer k filmu Strážci bezejmenných.

Píseň pro Davida Mattiolio

Miroslav Vobořil napsal píseň pro italského zpěváka Davida Mattiolio. Zároveň bylo realizováno i nahrávání za spoluúčasti dívčího sboru a hudebníků F.Vícha (Servis-Vokap), K.Křížka a L.Černého.

Fotografie z nahrávání naleznete v naší fotogalerii.

Epická hudba Miroslava Vobořila

Hudební skladatel Miroslav Vobořil napsal epickou hudbu pro video "Kotafitness transformation".
Foto: Erik Cook, Video: Rostislav Vitásek.
Video je možné shlédnout na portálu odkazu YouTube.

Soubor skladeb Carmina Burana

Soubor skladeb Carmina Burana od Carla Orffa. Na syntetizéry hudebně doprovodil smíšený sbor Ratibor-Vesna Miroslav Vobořil (úprava a arr.skladeb). Akce se uskutečnily dne 29.5. 2015 - Kostel sv.Bartloměje v Pecce (městys Pecka), koncert v rámci akce "Noc kostelů" resp. 2.6. 2015 - Kostel Narození Panny Marie v Hořicích.

Spolupráce s Rostislavem Mayerem

Na podzim roku 2015 byly dokončeny nové skladby pro zpěváka Rostislava Mayera (Německá spolk.republika).

Rok 2014

Chrámové vánoční koncerty pro Vanesku

V prosinci 2014 byla uspořádána série Chrámových vánočních koncertů na podporu nemocné Vanesky. 7. ledna 2015 došlo k předání vybraného příspěvku z těchto koncertů nemocné Vanesce. Předání se uskutečnilo v Chlumci nad Cidlinou.

Hudební projekt Miroslava Vobořila "ZÁVIST A LÁSKA - ENVY AND LOVE - NEID UND LIEBE"

Hudební projekt "ZÁVIST A LÁSKA - ENVY AND LOVE - NEID UND LIEBE" pro audiovizuelní show v rámci 21.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

Přejít na hudební ukázky.

Soubor skladeb Carmina Burana

Soubor skladeb Carmina Burana od Carla Orffa. Premiéra koncertu se uskutečnila na 3.6.2014 v kostele Nejsvětější Trojice v Hořicích. Na syntetizéry hudebně doprovodil smíšený sbor Ratibor-Vesna Miroslav Vobořil (úprava a arr.skladeb).

STUDENTSKÝ FILM "POVĚST"

Spolupráce na studentském filmu "Pověst", jehož premiéra byla 24. 2. 2014 v aule na budově A. Pedagogické fakulty UK v Hradci Králové.

Rok 2013

Hudební projekt Miroslava Vobořila "BETLÉMSKÁ ODYSEA"

Unikátní multimediální autorský projekt u příležitosti 600.výročí upálení Mistra Jana Husa BETLÉMSKÁ ODYSEA - 12.10.2013. Audiovizuální projekce na Betlémskou kapli v Praze.

Unique multimedia authors project on the occasion of the 600th anniversary of burning of Magister Johannes Huss video mapping BETHLEHEM ODYSSEA. Audiovisual projection on the Bethlehem Chaple in Prague.

Hudební projekt Miroslava Vobořila "OSUD - THE FATE"

Hudební projekt "OSUD – THE FATE" pro audiovizuelní show v rámci 20.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

Přejít na hudební ukázky.

Muzikál "Divotvorný hrnec"

Premiéra muzikálu "Divotvorný hrnec", ke kterému Miroslav Vobořil napsal nové aranže a s herci hudebně nastudoval se konala dne 31.10.2013 v divadelním sále Koruna v Hořicích v P.

Divadelní hra "Tři Sestry" - scénická hudba

Miroslav Vobořil napsal scénickou hudbu pro divadelní hru A.P.Čechova "Tři Sestry" v režii Miroslava Lelka. Premiéra byla 29.6.2013 v Jiráskově divadle v Hronově. Repríza této divadelní hry se konala dne 5.10.2013 opět v Jiráskově divadle v Hronově. Více informací naleznete zde.

Divadelní hra "Špork"

Miroslav Vobořil spolupracoval na divadelní hře šporkologa Judr.Ernsta Bacla "Špork". Na této hře dále spolupracovali a své hlasy zapůjčili hořičtí ochotníci: Milada Kadová, Oldřich Kada a Jan Nosek. Průvodní slovo namluvil MUDr.František Jansa.

Hudební projekt "Čas-Time"

Dne 22.6.2013 měl v Ostroměři premiéru hudební projekt "Čas-Time" s mluveným slovem a hudbou Miroslava Vobořila, po kterém následovala slavnostní pyroshow. Byla použita zkrácená hudba z projektu Odyssea.

Rok 2012

Kompozice pro Evu Matějovskou

Hudební skladatel Miroslav Vobořil nastartoval spolupráci s velmi nadějnou mladou zpěvačkou Evou Matějovskou z Nové Paky, která vyhrála pěveckou soutěž Českého rozhlasu. Prvním společným projektem je píseň Motýlí víla s textem Kateřiny Krausové.

Hudební projekt - kompozice

Hudební skladatel Miroslav Vobořil spolupracoval na kompozicích písní s textařem a skladatelem Davidem Gorem (USA).

Hudba pro Aleše Fajxe - YouTube

Přinášíme Vám odkaz na portál YouTube, kde je ke shlédnutí video s hudbou Miroslava Vobořila v rámci projektu pro známého léčitele Aleše Fajxe.

Video naleznete na YouTube viz. YouTube - Aleš Fajx.

Hudební projekt Miroslava Vobořila "ODYSSEA"

Hudební projekt "ODYSSEA" pro audiovizuelní show v rámci 19.ročníku Svatohubertských slavností, které pořádal www.radsvatehohuberta.cz.

777.výročí první písemné zmínky města Chlumce nad Cidlinou

Závěrečný audiovizuální projekt k 777.výročí první písemné zmínky města Chlumce nad Cidlinou pro vás připravila firma CBC security ve spolupráci s nahrávacím studiem MV.

50. výročí 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích

Závěrečný audiovizuální projekt k 50. výročí ZGH v Hořicích připravila firma CBC security ve spolupráci s nahrávacím studiem MV.

Přejít na hudební ukázky.

Hudba k dokumentárnímu filmu

Hudební skladatel Miroslav Vobořil komponoval filmovou hudbu pro dokumentární film o podmořském světu - Podmořská setkávání a Co se děje v trávě v produkci Martiny Balzarové.

Přejít na hudební ukázky.

Rok 2011

Kompozice pro film Král duchů

Kompozice filmové hudby pro hraný film nezávislé televizní společnosti VaZu s názvem "Král duchů". Film Král Duchů je na motivy balady J.W. Goetha.

Kompozice pro Jakuba Koutského

Hudební skladatel Miroslav Vobořil připravil v roce 2011 novou hudební kompozici pro vystoupení kouzelníka Jakuba Koutského.

Multimediální projekt "1866"

Dne 8.10.2011 se uskutečnil multimediální projekt "1866", který se konal v rámci Josefínských slavností v Terezíně. Audiovizuelní projekt s pyroshow proběhl na Mžanských slavnostech 29.5.2009 na téma "rok 1866" jako vzpomínka na padlé v Prusko-Rakouské válce v roce 1866.

Ukázky z projektu:

18.ročník Svatohubertských slavností

Dne 1.10.2011 proběhl v Praze v rámci 18.ročníku Svatohubertských slavností audiovizuelní projekt s pyroshow na téma "Ctnosti a neresti" - Dobro a zlo.

Prohlédněte si video ze slavností na portálu YouTube - Svatohubertské slavnosti v Praze

Úvodní mluvené slovo s hudbou (Dobro a zlo) je uvolněno v plné verzi.

Rok 2010

Škola kouzel a magie

Komponování filmové hudby pro DVD "Škola kouzel a magie" kouzelníka Pavla Kožíška. Premiéra tohoto projektu se uskutečnila 24.9.2010 na televizní stanici Public TV. V současné době je tento pořad reprízován na Public TV.

17. Svatohubertské slavnosti

Dne 2.10.2010 proběhl na Kuksu v rámci 17.ročníku Svatohubertských slavností audiovizuelní projekt s pyroshow na téma "Ctnosti a neřesti" - (trpělivost a lehkomyslonost). Návštěvnost byla cca. 10000 diváků.

Vokály nazpívala: Kateřina Vobořilová
Hudba, arr a text mluveného slova: Miroslav Vobořil
Mluvené slovo: MUDr. František Jansa a Kateřina Vobořilová

Podmořský svět Filipín

V červnu roku 2010 byl zahájen prodej DVD "Podmořský svět Filipín", kde filmovou hudbu napsal Miroslav Vobořil. Titul lze zakoupit na novinových stáncích v celé ČR. Toto DVD je také v německé a anglické verzi.

Na křídlech fantazie

Dne 20. května 2010 se konala předpremiéra multimediálního projektu Na křídlech fantazie režisérky Zdeňky Čechové s hudbou Miroslava Vobořila.
Premiéra se bude konat v letošním roce 2011 v Praze. Přesný termín prozatím ještě není určen.
Recenzi multimediálního projektu si můžete přečíst na portálu Neviditelnypes.lidovky.cz.

Další projekty

Koncerty v Karlově Studánce, které se konaly v průběhu roku 2010.

V pátek 17.9.2010 byla hudba skladatele Miroslava Vobořila v rádiu Kiss Proton. Jednalo se o skladby, které byly připraveny pro tradiční akci Plzeňské ohýnky.

Realizace slavnostní znělky pro předávání výročních cen Jivínského Štefana.

Realizace slavnostní znělky pro obec Libuň.

Rok 2009

Audiovizuelní projekt s pyroshow na téma "rok 1866"

29.5.2009 proběhl na Mžanských slavnostech audiovizuelní projekt s pyroshow na téma "rok 1866" jako vzpomínka na padlé v Prusko-Rakouské válce v roce 1866.

Ukázky z projektu:

Premiéra baletu "Živly"

Dne 31.5.2009 byla premiéra baletu "Živly", která se konala v Klicperově divadle v Hradci Králové. Představení se bude reprízovat ve velkém sále kongresového centra v Aldisu - Hradci Králové.

Festival Mene Tekel

V upoutávce na mezinárodní festival proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel byla použita hudba Miroslava Vobořila.
Zobrazit upoutávku na festival Mene Tekel.
Hudební skladatel Miroslav Vobořil se tímto připojuje k uctění památky všem obětem komunismu.

16.ročník Svatohubertských slavností

3.10.2009 proběhl na Kuksu v rámci 16.ročníku Svatohubertských slavností audiovizuelní projekt s pyroshow na téma "Ctnosti a neřesti" - (víra, naděje, láska a pýcha, lakomsví, smilstvo). Návštěvnost byla přes 10000 diváků.

Rok 2008

Hudební projekt

Práce na velkém hudebním projektu - hudební kompozice pro slavnostní ohňostroj u přiležitosti sjezdu rodáků. Hudební projekt byl realizován dne 14.6.2008 v Ostroměři. Slavnostní ohňostroj realizovala společnost Sound Service.

Koncert v Klementinu

Koncert hudebního skladatele Miroslava Vobořila, který se konal v Praze dne 26.6.2008 v Klementinu.

Orel času

V rámci festivalu ohňostrojů "Plzeňské plamínky" byla použita týmem CBS Security Agency pro pyroshow hudební skladba Miroslava Vobořila Orel času. Pyroshow včetně hudební skladby Orel Času byla oceněna prvním místem v rámci soutěže. Akce se konala 20.9.2008. Prohlédněte si video ze soutěže ohňostrojů Plzeňské plamínky.

15.ročník Svatohubertských slavností

Dne 4.10.2008 od 19:30 hod se konal slavnostní ohňostroj na hudbu Miroslava Vobořila na Kuksu. Ohňostroj byl uskutečněn v rámci 15.ročníku Svatohubertských slavností. Tématem Svatohubertských slavností bylo "Memento Mori" - "Pamatuj na smrt". Miroslav Vobořil pro tuto příležitost připravil 30 minutovou scénickou hudbu s mluveným slovem Petra Pelzera (člen činohry Národního divadla v Praze), Emanuela Matyse a Mudr. Františka Jansy, která byla zakončena velkolepou 10 minutovou ohňostrojovou show se světelnými efekty. Spoluúčinkovala skupina historického šermu Truvéři. Pěvecké party nazpívaly Jana Rychterová a Gabriela Hrdá-Staníková, sbor Cantus.

Prohlédněte si video z audiovizuelního projektu s ohňostrojem Orel času premiéra 4.10.2008.

Další projekty

Scénická a filmová hudba pro multimediální projekt režisérky a choreografky Dr.Zdeňky Čechové (Cosmos, Missa Ecumenica).

Komponování cca. 40 min. hudebního projektu.

Scénická hudba pro loutkovou divadelní scénu.

Rok 2007

Bathory

Náměty a kompozice (filmová hudba) pro nový film "Bathory" Juraje Jakubiska v produkci Deány Jakubiskové-Horváthové.

Kompozice World I.

Kompozice World I. pro mažoretky Dominiku a Veroniku Kocmanovi z Hradce Králové (Izabel) - I. vícemistryně Evropy duo-trio kadetky r. 2007.

Další projekty

Kompozice vlastních skladeb pro hudební skupinu Servis-Vokap.

Velký koncert na Kuksu dne 21.8.2007.

Koncert v rámci křestu knížky "Lidé z obrany národa", který se konal dne 25.10.2007.

Dlouhodobá práce na přibližně 40 minutovém hudebním projektu (projekt prozatím nebyl nedokončen, bude realizován v roce 2008).

Scénická hudba pro loutkovou divadelní scénu.

Rok 2006

Benefiční koncert Křešice

Produkce benefičního koncertu na pomoc obci postižené povodní - Hořice pro Křešice.

Klokánek

Filmová hudba pro DVD občanského sdružení Klokánek.

Benefiční koncert Handi©Kapsa pro občanské sdružení Klokánek. Spoluúčinkovali herec Jan Potměšil, Jana Rychterová aj.

Koncert na vernisáži

Koncert na vernisáži Lubomíra "Zvičiny" Dvořáka s premiérovým uvedením hudební kompozice Tajemství vesmíru, která byla napsána pro jeho obraz. Kompozice je k dispozici v plné verzi v mp3.

Další projekty

Filmová hudba pro dokumentární film firmy Profireal.

Hudební kompozice pro dětský sbor Ztracená hvězda.

Rok 2005

Jičín město pohádky

Hudba pro slavnostní ohňostroj Jičín město pohádky koncert (premiéra 10.9.2005 v Jičíně na náměstí ve 20,30 hod). Spoluúčinkovali: Gabriela Staníková - soprán dále dětské sbory ze ZŠ Ostroměř a ZUŠ Jičín.

Ohňové oratorium

Skladba Ohňové oratorium byla použita na mistrovství světa v krasobruslení (přímý přenos televize RTL).

Další projekty

Filmová hudba pro filmový dokument Podmořský svět Filipín.

Filmová hudba pro DVD firmy Electro World.

Filmová hudba pro magistrát města Hradce Králové - plavecká škola.

Koncert na zámku v Náchodě.

Rok 2004

Modrá laguna

Vystoupení v Modré laguně v Praze (spoluúčinkující E.Hrubeš, Dalibor Janda, Věra Křesadlová,Gabriela Vránová aj.).

Tanec smrti

Dokončovací práce hudby pro filmový dokument Tanec smrti.

Další projekty

Práce na hudebních podkladech pro Toulavou kameru.

Práce na hudbě k slavnostímu ohňostroji v Hořicích v P.

Vystoupení na Kuksu.

Rok 2003

Ohňostroj v Hradci Králové

Kompozice pro ohňostroj v Hradci Králové (Hradec Králové v zrcadle staletí aneb Z vůle Přemyslovny).

Mamzelle Nitouche

Moderní zaranžování operety Mamzelle Nitouche pro divadlo.

Další projekty

Vystoupení na Kuksu společně s herci Národního divadla v Praze.

Komponování filmové hudby ve Sporckově hrobce na Kuksu pro dokumentární film Tanec smrti (produkce TV Proxima + ČT).

Filmová hudba pro Toulavou kameru (ČT) a Zálety (Nova).

Kompozice pro Ohňostroj v Hořicích.

Rok 2002

Ohňové oratorium

Umístění v první desítce v kategorii instrumental se skladbou Ohňové oratorium v mezinárodní soutěži firmy Songwr USA jako jediný za Českou republiku.

Koncert v Jeseníku

Koncert pro mezinárodní asociaci psychologů a psychiatrů v Jeseníku.

Vystoupení s Jaroslavem Svěceným

Vystoupení společně s panem Jaroslavem Svěceným na vernisáži v galerii MIRO v Praze u příležitosti výstavy fotografií Karola Benického.

Výstaviště Praha

Samostatné vystoupení se zpěvačkou Janou Rychterovou na Křížikově fontáně - Výstaviště Praha na Astrovíkendu pořádaném časopisem Astro (spoluúčinkovali R.Pachman, Roland Santé aj.).

Další projekty

Vystoupení na Majálesu K.Benického v Mánesu.

Vystoupení na Kuksu ve večerním programu společně s členy Národního Divadla - P.Pelzerem a Vladimírem Benešem.

Kompozice pro audiovizuální projekt slavnostního adventního ohňostroje v Hořicích v P.

Vystoupení s Janou Rychterovou (zpěvačka divadla Semafor) v Praze na křtu knihy K.Benického v Praze a dále na slavnostním zahájení vánoční ZOO ve Dvoře Králové n/L.

Spolupráce s muzikálovou zpěvačkou Helenou Hamplovou - napsání písně pro hudební klip (mediální partner RADIO OK).

Rok 2001

Filmkunst-Musikverlag

Podepsána smlouva se společností Filmkunst-Musikverlag z Mnichova (komponování filmové hudby) - zastoupeni jsou z České republiky Karel Svoboda, Karel Vágner, dále byli zastoupeni (dnes již nežijící) M. Balling a A. Michajlov.

Doteky

Audiovizuální provedení autorského koncertu pod názvem Doteky v kostele ve Dvoře Králové n/L. - spoluúčinkoval komorní sbor Carpe Diem.

Koncert v Mánesu

Koncert v Mánesu (knižní majáles) - pořádal Karol Benický, dále vystoupení v Modré laguně u MUDr. Cimického při příležitosti připravované fotopublikace Číňané na přelomu tisíciletí (slavnostní zahájení MUDr. Jiří Lamberk z Miami, USA).

Koncert v ZOO Dvůr Králové

Koncert u příležitosti slavnostního zahájení vánoční ZOO ve Dvoře Králové n/L.

CD Touches (Doteky)

Vydání autorského CD Touches (Doteky) za finanční podpory francouzské firmy Pierre Fabre Medicament. V prosinci byl proveden křest nového CD.

Rok 2000

Ohňové oratorium I, II, III, Chorus, Finále

Kompozice Ohňové oratorium I, II, III, Chorus, Finále. Tato kompozice byla použita pro audiovizuální projekt na Nový rok 2001 ve Dvoře Králové n/L.

Rok 1999

The Millennium I. II.

Kompozice The Millennium I. II. - hudba byla doplěna latinskými citáty s českým, nebo anglickým překladem. Tato kompozice byla použita pro audiovizuální projekt KUKS 2000. Kompozice je na CD jak s mluveným tak i bez mluveného slova. Průvodní slovo namluvil MUDr. František Jansa. Kompozice byla také slavnostně předvedena panu Mons. arcibiskupovi K. Otčenáškovi v rámci zakončení církevního roku (25.11.2000).

Jeskyně Bohemia

Zkomponování filmové hudby k dokumentárnímu filmu Jeskyně Bohemia. Ocenění na festivalu dokumentárních filmů se zaměřením na speelogii v USA.

Rok 1998

CD The Heart (Srdce)

Vydáno CD The Heart (Srdce) - skladby: Ledové kapky, Srdce, Ukolébavka, Atlantida, Fantazie, Galaxie, Requiem, Kříže, Fontána (CD bylo vydáno vlastním nákladem).

Rok 1997

Hudba pro rakouskou televizi

Zkomponování hudby pro projekt Rakouské televize - dokumentární film o Alpách.

Naturprodukt

Zkomponování hudby pro reklamu (Naturprodukt), spotů a předělů pro rozhlas a televizi.

Rok 1996

Scénická hudba

Zkomponování scénické hudby pro předního českého kouzelníka Pavla Kožíška.